Hokejowa reprezentacja Polski wygrała z Holandią 8:0

• 06.02.2020, 16:56
  • Manchesterowcy News

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała z Holandią 8:0 w pierwszym meczu rozgrywanego w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie.Drużyna trenera Tomasza Valtonena wykorzystała wszystkie trzy okresy gry w przewadze w pierwszej tercji i ustawiła sobie mecz. Holendrzy popełnili sporo błędów w obronie, mogli po 20 minutach przegrywać wyżej, bo nasi hokeiści stworzyli jeszcze kilka bramkowych okazji.

W drugiej tercji trwała dominacja Polaków; rywalom nie pomogła zmiana bramkarza – stracili w tej części cztery gole.

Polacy w piątek zmierzą się z Ukraińcami, a w niedzielę – z gospodarzami, ekipą Kazachstanu. Do kolejnej rundy eliminacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.