Znakomity weekend Lewandowskiego.

• 23.09.2019, 17:51
  • Manchesterowcy News

Robert Lewandowski już po raz trzeci w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki Bundesligi magazynu „Kicker”. Piłkarz Bayernu Monachium strzelił w sobotę dwa gole FC Koeln (4:0). Po pięciu seriach gier Polak ma ich w dorobku już dziewięć.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w trzeciej i 48. minucie gry. Goli mógł mieć więcej, ale w 62. minucie „oddał” wykonanie karnego. Strzelał Philippe Coutinho. I Polak, i Brazylijczyk otrzymali notę 2 (skala 1-6, „jedynka” oznacza klasę światową). Obaj zostali wyróżnieni przez pismo.

31-letni reprezentant Polski już trzykrotnie – jako jedyny piłkarz Bundesligi – w tym sezonie trafił do „jedenastki kolejki” magazynu „Kicker”.W klasyfikacji najskuteczniejszych niemieckiej ekstraklasy Lewandowski wyprzedza Timo Wernera z RB Lipsk i Hiszpana Paco Alcacera z Borussii Dortmund – obaj mają po pięć bramek.

Tym razem najlepszym zawodnikiem kolejki wybrano Marcusa Thurama z Borussii Moenchengladbach, który przesądził o zwycięstwie 2:1 nad Fortuną Duesseldorf. Gospodarze przegrywali od 6. minuty, a Thuram, który na boisko wszedł w 67. minucie, strzelił bramki w 74. i 87. W niewiele ponad 20 minut syn słynnego przed laty francuskiego piłkarza Liliana zapracował na świetną ocenę „1,5”.W ekipie rywali do 79. minuty grał Dawid Kownacki – otrzymał przeciętną notę „4”. Zdecydowanie lepiej spisał się bramkarz Fortuny Zackary Steffen, którego eksperci „Kickera” wybrali do swej drużyny tygodnia.