Piątek znów zachwyca

• 5.02.2019, 21:18
  • Manchesterowcy News

Krzysztof Piątek zdobył w niedzielę bramkę, a jego AC Milan zremisował na wyjeździe z Romą 1:1 (1:0) w spotkaniu 22. kolejki piłkarskiej Serie A. Polak strzelił gola w 26. minucie. To jego trzecie trafienie dla Milanu, a pierwsze w lidze. Włoscy fachowcy i trener Gennaro Gattuso bardzo chwalili Piątka za inteligencję i skuteczność w grze.Drużyny wybiegły na boisko w całkowicie odmiennym stanie ducha. Milan opromieniony wtorkowym zwycięstwem nad Napoli, a Roma zdeprymowana środową klęską 1:7 z Fiorentiną w meczach ćwierćfinałowych Pucharu Włoch.
Po dość niemrawym początku, w 26. minucie Paqueta odebrał w narożniku boiska piłkę Pellegriniemu, podał spod linii bocznej, Piątek wyprzedził obrońców i umieścił futbolówkę w siatce.
Potem, pod wpływem pressingu Romy Milan implodował i stracił bramkę na początku drugiej połowy. Mediolańczycy zaczęli dawać pierwsze oznaki życia pod koniec spotkania.
Od porażki drużynę uchronił genialnymi interwencjami bramkarz Donnarumma.Trener Gattuso przyznał, że Roma była lepsza i należało się jej zwycięstwo. Jednocześnie chwalił Piątka i tłumaczył dlaczego Polak tak często był osamotniony w pobliżu pola karnego Romy. – Piątek sam tworzy formację ataku. Wybiega na pozycję, obrońcy się cofają, bo się go boją. Mamy więcej miejsca. Kiedy przejmujemy piłkę i podajemy do Piątka, wiemy, że jej nie straci. Pozwala nam też odpocząć. Jest teraz dla nas ogromną pomocą – powiedział.
Mistrzowie świata Andrea Pirlo i Giuseppe Bergomi mówili, że Polak musi posiadać jakiś dodatkowy zmysł, który pozwala mu być tam, gdzie trzeba, by zdobyć bramkę.