Dawid Kubacki na podium

• 1.02.2019, 20:42
  • Manchesterowcy News

Timi Zajc wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Z Polaków najlepszy był Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasował się Markus Eisenbichler.

W piątek odbył się pierwszy w sezonie 2018/19 konkurs lotów narciarskich. Zawodnicy rywalizowali na obiekcie mamucim w niemieckim Oberstdorfie.
Po pierwszej serii w pierwszej „10” znajdowało się czterech Polaków. Kamil Stoch uzyskał 233 m, o trzy mniej od Żyły, ale jego skok był znacznie ładniejszy stylowo i oddany ze skróconego rozbiegu o dwie belki. Trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedzał rodaka o 10,2 pkt.Trzecie miejsce zajmował Austriak Stefan Kraft – 222,5 m i miał 15 pkt straty do lidera.
Dawid Kubacki poleciał na odległość 221,5 m, a Jakub Wolny – 223, ustanawiając swój rekord życiowy w długości lotu.

W drugiej serii Jakub Wolny spisał się dużo gorzej i spadł na 25. miejsce.
Dawid Kubacki skoczył 218 metrów, co pozwoliło zająć mu drugie miejsce w konkursie. Do Timiego Zajca, który wygrał piątkowe zawody, stracił ponad 5 punktów.
Piotr Żyła uplasował się na czwartym miejscu, a do najniższego stopnia podium zabrakło mu nieco ponad 2 pkt. Kamil Stoch w drugiej serii skoczył dużo krócej niż w pierwszej. Ostatecznie zajął piąte miejsce.